TARGOWA GÓRKA NA WIZJI  / TEN EKRAN JUŻ NIE DZIAŁA

PRZEJDŹ DO STRONY http://www.youtube.com/user/ZSTargowaGorka

 

 
 

SZKOLNA TV Zespołu Szkół w Targowej Górce to jedna z niewielu działających w polskich szkołach, telewizja internetowa. Krótkie filmy, reportaże, materiały i relacje w postaci audiowizualnej są publikowane na bieżąco, na oficjalnym kanale szkoły na portalu You Tube. Nasza kamera towarzyszy najważniejszym wydarzeniom z życia naszej placówki, uczniów i nauczycieli.

Pierwsze video zostało opublikowane 20 maja 2009r. W roku szkolnym 2008/2009 na platformie SZKOLNA TV opublikowaliśmy 17 materiałów video (co daje 1 godzinę, 25 minut i 51 sekund).

Nasze materiały cieszą się sporym zainteresowaniem w sieci. Ich oglądalność niekiedy przekracza ponad 1000 odsłon (społeczność szkolna liczy 236 osób).

Rozkwit naszej działalności nastąpił jednak głównie w minionym, roku szkolnym 2009/2010. W ciągu ostatnich 10 miesięcy, oprócz reportaży na bieżąco, publikowaliśmy także materiały cykliczne, m.in.: NiBsztejni, Lekcje tańca oraz serie kilkunastu wywiadów i rozmów z gośćmi naszej szkoły. Pierwsze z wymienionych to relacje z zajęć lekcyjnych w ramach działającego w szkole projektu "Fascynacje zaklęte w Nauce i Biznesie". W Targowej Górce prowadzone są także lekcje tańca towarzyskiego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum – je także relacjonowała nasza kamera. Przygody z historią przodków oraz wykłady genealogiczne to kolejne filmiki. Tworzyliśmy je w ramach  projektu „Stąd Mój Ród – Historie Naszych Rodzin”.

Statystyki są bardzo zadowalające! Wszystkie materiały (do końca roku szkolnego 2009/2010) to aż 89 filmików, które śledzi przede wszystkim społeczność Zespołu Szkół w Targowej Górce. Oglądalność obecnie sięga prawie 30 tysięcy wyświetleń, co daje ponad 105 wizyt każdego ucznia na łamach Szkolnej TV.

Podsumowując działalność, zapytaliśmy kilkudziesięciu widzów, jak oceniają nasz serwis. Ponad 65% ankietowanych odpowiedziało „Jest świetny!”.

 pomysłodawca: Jędrzej Biegański